Drugi koncert Antoha MC na 16. Festiwalu Millennium Docs Against Gravity

niedziela, 19 maja | 21:30 | Kulturalna
Koncert: Antoha MC w nawiązaniu do filmu "Transnistria"
Bilety: 40 zł (sprzedaż rusza o godz. 20, 12 maja)

Bilety są dostępne pod tym linkiem: https://goingapp.pl/evt/2118162/antoha-mc-w-nawiazaniu-do-filmu-transnistria?utm_source=facebook&utm_medium=event&utm_campaign=20190519_antoha_mc_w_nawiazaniu_do_filmu_transnistria_warszawa&fbclid=IwAR2HWPiII-X8RRLNlj0hWguNqaL5rN97m8zs5nWa98t8OYel26ffsSVAqEE

Odpowiadając na ogromne zainteresowanie pierwszym koncertem Antoha MC, zapraszamy na dodatkowe wydarzenie 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. 19 maja odbędzie się drugi koncert Antoha MC w Polsce!

Gdzieś w Moskwie jest blok, a w nim z rodzicami i ze swoją dziewczyną mieszka Anton Kuznetsow. W tym bloku jest ich mieszkanie, w którym jest też pokój, gdzie Anton nagrywa swoją muzykę. Anton znany jest jako Antoha MC. Anton ma również miliony wyświetleń swoich klipów w internecie, setki tysięcy fanów i być może jest jednym z największych odkryć rosyjskiej sceny muzycznej ostatnich lat. Trudno pisać o tym artyście – o wiele łatwiej się go słucha. Jego twórczość niełatwo zaszufladkować. Można przypisać go do kolejnego pokolenia DIY (Do It Yourself – z ang. zrób to sam) rosyjskich artystów, których sztuka nie powstaje w galeriach czy w studiach nagraniowych, tylko na ulicy, w domach, garażach i piwnicach. Można posłużyć się szeroką gamą stylów, mówiąc o tym, co robi – hip hop, taneczne beaty pomieszane z jazzowymi inspiracjami, szukanie źródeł w brzmieniach Rosji sprzed dwóch dekad aż po dźwięki Jamajki. Można próbować zagospodarować kolejne szuflady, lecz gdy wydawałoby się nam, że już przejrzeliśmy Antona i jego spektakl na wylot, ten wyjmie z jednej z tychże szuflad trąbkę i swoimi muzycznymi wariacjami i wszechstronnością artystyczną pozbawi nas jakichkolwiek kompetencji do przylepiania etykietek. Przez jego twórczość przebija się chęć przekazania konkretnych emocji: miłość, przyjaźń czy beztroska radość i szczęście. Wszystkie style, którymi operuje w tak oryginalny sposób, pojawiają się tylko ze względu na ten cel.

Jedna z jego piosenek jest wykorzystana jako klamra zamykająca film „Transnitria” („Transnitra”), pokazywany w Konkursie Głównym o Nagrodę Banku Millennium – Grand Prix na tegorocznym Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity. Grupa młodych bohaterów spędza razem być może ostatnie wspólne lato. Część z nich marzy o ucieczce ze swojego domu, którym jest Naddniestrze, powszechnie nieuznawane państwo. Muzyka Antoha MC stanowi kontrapunkt dla ich desperackiej chęci bycia gdzie indziej, pozwala nam z większą empatią spojrzeć na świat bohaterów i łączące ich więzi. Koncert 19 maja będzie drugim wystąpieniem Antoha MC w Polsce.