Spotkanie i warsztat: Rozmowy psów i ludzi. Ćwiczenia z komunikacji


sobota, 18 maja | 12:00 | barStudio
Spotkanie i warsztat: Rozmowy psów i ludzi. Ćwiczenia z komunikacji w nawiązaniu do filmu „Najlepszy przyjaciel człowieka”, reż. Heddy Honigmann
W języku polskim 
Partner: Pies w pełni, Fundacja Karuna

Spotkanie dla czworonogów i ich właścicieli. Podczas rozmowy spróbujemy odpowiedzieć na pytania: Jak wygląda świat z psiej perspektywy? Czego potrzebują od nas czworonożni przyjaciele, a co możemy im dać? Jak mówić do psa i jak odczytywać psie komunikaty? Po rozmowie zapraszamy na miniwarsztaty „Z Psem w Pełni”. Będzie to wyjątkowa okazja, aby na własnej skórze doświadczyć naszego wpływu na psa. Warsztaty pomogą zrozumieć, jak niewielkie zmiany w naszym zachowaniu mogą poprawić naszą relację z psem i jego poczucie szczęścia. Zobaczycie także psie nosy w akcji, podczas demonstracji treningu wykrywania zapachu.

Prowadząca:
Dorota Sumińska - dziennikarka, psycholożka zwierzęca i weterynarka. Autorka m.in. takich publikacji jak „Szczęśliwy pies”, „Co warto wiedzieć o psie”, „Dlaczego hipopotam jest gruby? Sekrety nie tylko świata zwierząt”. Prowadziła programy  „Zwierzowiec” (TVP1) i „Między kuchnią a salonem” (TVN), a także audycje radiowe „Zwierzenia na cztery łapy” w Radiowej Jedynce i „Wierzę w zwierzę” w TOK FM (do dziś).

Goście:
Beata Krupianik - założycielka i prezeska Fundacji KARUNA – Ludzie dla Zwierząt. Była współprzewodnicząca Rady ds. Wspierania Działań na rzecz Ochrony Zwierząt przy Najwyższej Izbie Kontroli. Inicjatorka i twórczyni ogólnopolskiego programu walki z bezdomnością zwierząt „Kastrujemy bezdomność”. 

Kasia Patej (Zendog.pl) i Ania Gadomska (PsyHauTerapia.pl) - doświadczone psie terapeutki, specjalistki psiej komunikacji, zajmujące się edukacją i doradztwem w zakresie wychowania psa i budowania z nim harmonijnej relacji. Wspólnie prowadzą i zorganizują warsztaty pod hasłem Z Psem w Pełni.