Debata: O czym nie mówią nam modelki


niedziela, 12 maja | 18:00 | Iluzjon Stolica
Debata: O czym nie mówią nam modelki po filmie „Zniknięcie mojej matki”, reż. Beniamino Barrese
W języku polskim 
Partner: Vogue Polska

Czy moda robiła kobietom krzywdę, przez lata mówiąc językiem mężczyzn i zachęcając je do wchodzenia w role dekoracyjne, drugoplanowe? Dlaczego tak długo wszyscy się na to godziliśmy? Mówimy też, że moda nie ma metryki, i że nikogo nie dyskryminuje. Naprawdę? W takim razie dlaczego na plakatach widzimy prawie wyłącznie młodych ludzi?
 

Prowadzący:
Piotr Zachara - dziennikarz, redaktor, wykładowca School of Form w Poznaniu, autor książki "Zrobieni". Publikuje w "Vogue Polska" i na vogue.pl. Interesują go zagadnienia z pograniczna literatury, teatru, filmu i mody.

Goście:
Małgosia Bela - światowej sławy modelka. Od początku kariery współpracuje z najbardziej prestiżowymi domami mody, była twarzą takich marek jak Chanel, Gucci, Chloé i Miu Miu. Fotografowali ją najwięksi: Richard Avedon, Steven Meisel, czy Juergen Teller. Dyrektor kreatywna „Vogue Polska”. Od kilku lat realizuje się również jako aktorka. Na wielkim ekranie zadebiutowała w 2004 roku, główną rolą w filmie Małgorzaty Szumowskiej „Ono”. Ostatnia produkcja z jej udziałem to „Suspiria” w reżyserii Luki Guadagnino, w której zagrała obok Tildy Swinton i Dakoty Johnson.

Anna Tatarska - dziennikarka filmowa i kulturalna. Absolwentka Filmoznawstwa, Antropologii Kultury, Polskiej Szkoły Reportażu i NYFA. W branży od blisko dziesięciu lat. Kolumnistka "Vogue Polska" i autorka Vogue.pl, współpracuje z wieloma innymi redakcjami, od magazynów branżowych, przez ogólnopolskie dzienniki po portale online. W pracy i w życiu ceni wolność. Jej pasją są wywiady, podróże i wege-kulinaria. Najbardziej lubi innych ludzi. Kocha syna, niemęża i trochę Tildę Swinton. Za dużo mówi, ale podobno z sensem.

Weronika Ławniczak - artystka wizualna, tworzy projekty fotograficzne oraz reżyseruje projekty reklamowe i krótkie formy filmowe. Realizacje opiera na osobliwej estetyce gdzie dominuje człowiek, jego prawdy, emocjonalność, jak i interakcja z naturą. Jest absolwentką Wydziału Komunikacji Multimedialnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od 2010 przez siedem lat związana była z Galerią Czułość. Aktualnie reprezentowana jest przez Papaya Films.