Premiera zwiastuna festiwalu i data sprzedaży biletów!

Prezentujemy zwiastun festiwalu 16. Millennium Docs Against Gravity. Największe święto kina filmu dokumentalnego w Polsce wystartuje 10 maja. Bilety będą w sprzedaży już od 27 kwietnia.

Zobacz, czy rozumiesz świat, i czy świat rozumie ciebie – to hasło przewodnie tegorocznej imprezy. W programie filmy odnoszące się do najbardziej aktualnych, palących problemów współczesnego świata. Zwiastun oddaje różnorodność tematów poruszanych przez festiwalowe filmy. Wśród nich nie zabraknie tytułów o psychologii, sztuce, nauce, sporcie, architekturze i modzie.

Zwiastun zamyka scena z filmu „Twarze, plaże” zmarłej w marcu Agnès Vardy. Jej najnowsze i niestety ostatnie dzieło „Varda według Agnès” zostanie premierowo pokazane w maju na najbliższej edycji Millennium Docs Against Gravity.

Spot tradycyjnie wykorzystuje utwór „Give It Up”, w którym izrealeski muzyk zmiksował i zsamplował dźwięki pochodzące z fragmentów nagrań muzycznych amatorskich wykonawców na YouTube. Śpiewa Princess Shaw. Zjawiskowy projekt został przedstawiony w fimie „Thru You Princess” w reżyserii Ido Haar, pokazany na MDAG trzy lata temu. Zwiastun zmontowała Dorota Proba.

W programie blisko 160 filmów odnoszących się do najbardziej aktualnych problemów i spotkania z 80 gośćmi z całego świata. Prawie wszystkie z prezentowanych tytułów mają na festiwalu polskie premiery.  Wśród nich są nowe dzieła Wernera Herzoga, Petera Jacksona, Madsa Brüggera i najważniejsze polskie filmy dokumentalne tego roku „In Touch” Pawła Ziemilskiego, „Jazda obowiązkowa Ewy Kochańskiej, „Marek Edelman... i była miłość w Getcie” Jolanty Dylewskiej, „Symfonia Fabryki Ursus” Jaśminy Wójcik i „Kobro/Strzemiński. Opowieść fantastyczna” Borysa Lankosza.

Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce, jako jedyny w Europie odbywa się jednocześnie w sześciu miastach: Warszawie, Wrocławiu i Lublinie (10-19 maja) , Gdyni (15-24 maja), Bydgoszczy (11-19 maja) i po raz pierwszy w Katowicach (12-19 maja). 

Trwa sprzedaż karnetów na warszawską edycję festiwalu: https://mdag.pl/16/pl/warszawa/page/Karnety-Warszawa

Bilety będą w sprzedaży od 27 kwietnia. Więcej informacji na www.mdag.pl.