„KinoTechnika” – dobre filmy o wyzwaniach nowoczesności znowu w EC1!

Żyjemy w globalnej wiosce bombardowani informacjami, które niewiele wyjaśniają. O świecie wiemy wszystko i nie wiemy właściwie nic. Technologia pomaga i obezwładnia. Trochę techniki i… wcale się nie gubimy! Z pomocą przychodzi nam kino.

Narodowe Centrum Kultury Filmowej oraz Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź z Against Gravity – organizatorem kultowego festiwalu filmowego Millennium Docs Against Gravity – wracają z cyklem „KinoTechnika”. W wybrane weekendy w audytorium CNiT będzie można oglądać frapujące dokumenty poświęcone wyzwaniom współczesnego świata.

Skąd tak naprawdę pochodzą kupowane przez nas jaja, nabiał i mięso?

W sobotę 27 kwietnia o godz. 17.00, w związku z przypadającym kilka dni wcześniej „Dniem Ziemi”, będzie można zobaczyć wyreżyserowane przez Christophera Quinna i gromadzące każdorazowo tłumy widzów „Zjadanie zwierząt”.

Film opowiada o początkach końca hodowli przemysłowej. Wyprodukowany z udziałem Natalie Portman i pisarza Jonathana Safrana Foera jest adaptacją jego słynnej książki pod tym samym tytułem, która stara się znaleźć odpowiedź na to istotne pytanie, ukazując, że hodowla przemysłowa to najgorsza rzecz, jaką ludzie kiedykolwiek zrobili zwierzętom. Reżyserowi udało się dostać z ukrytą kamerą do ściśle chronionych zakładów przetwórstwa żywności i ukazać, co dzieje się za ich zamkniętymi drzwiami. Oglądamy przerażające warunki, w jakich żyją zwierzęta i atmosferę, jaka towarzyszy ich zabijaniu. Poznajemy również historię kilku rolników, którzy świadomie zdecydowali się odrzucić koncepcję hodowli przemysłowej i tym samym wytworzonych w ten sposób towarów na rzecz powrotu do korzeni.

Film przedstawia znaną nam wszystkim alternatywę, czyli tradycyjny sposób hodowli zwierząt, negując tym samym stosowane przez ostatnie dekady praktyki w tym zakresie. Doprowadziły one do zanieczyszczenia środowiska i negatywnego wpływu na nasze zdrowie i spowodowały, że tak naprawdę wszyscy jesteśmy dziś współwinni nieludzkiego traktowania zwierząt. Patrząc na koszty, jakie ponieśliśmy przez zdominowanie rynku spożywczego przez koncerny przemysłowe zaprogramowane na tanie karmienie mas, film pokazuje przyszłość, w której tradycyjne rolnictwo nie jest już wcale odległym wspomnieniem, ale jedyną możliwą drogą rozwoju dla ludzkości.

 Wszyscy, którzy zwiedzają ekspozycję Centrum Nauki i Techniki, dostaną się na pokaz filmu w ramach biletu do CNiT. Koszt wejścia dla pozostałych gości to 5 zł.

Na seanse zapraszamy do audytorium Centrum Nauki i Techniki EC1, ul. Targowa 1/3.

Rezerwacje: https://bit.ly/2veYzUg

http://www.nckf.pl/kinotechnika