AKADEMIA DOKUMENTALNA OKI DOKI: pokaz filmów dla dzieci z bloku Pomagam („Cześć, Salaam ” i „Bachir w krainie czarów”)


sobota, 18 maja | 11:00 | DCF, sala Lwów

AKADEMIA DOKUMENTALNA OKI DOKI: pokaz filmów dla dzieci z bloku Pomagam („Cześć, Salaam ”, reż. Kim Brand i „Bachir w krainie czarów”, reż. Els Duran, Evelien Vehof)

W języku polskim

Czas trwania: 90 minut

Partner: Akademia Dokumentalna

Na świecie jest sporo dzieci, których rodziny straciły dom. Choć niedawno ich życie wyglądało inaczej, obecnie mieszkają w obozach dla uchodźców. Często różnią się kolorem skóry i mówią w innym języku, lecz przy odrobinie inwencji da się z nimi porozumieć, a nawet pobawić! Filmy z bloku zachęcają do rozmowy o powszechnym obecnie zjawisku emigracji. Jak się zachować, spotykając dzieci emigrantów? Czy można im jakoś pomóc?

Projekcje dokumentalne są dla najmłodszych ważnym oknem na świat – wywołują zdziwienie, poruszenie, czasem niezgodę. OKI DOKI to sposób na to, by zaopiekować się tymi reakcjami i pozwoli im wybrzmieć tak, by projekcja filmowa była dla dzieci lekcją empatii, tolerancji i poszerzeniem wiedzy o sobie i świecie. Rozmowy o filmach i problemach w nich ukazanych poprowadzi Anna Olszewska-Konopa – psycholożka, psychoterapeutka systemowa i filmoterapeutka, prywatnie mama trójki rozbrykanych maluchów.

W języku polskim 
Czas trwania: 90 minut
Partner: Akademia Dokumentalna