reżyserka filmu „Cała przyjemność po stronie kobiet” („#Female Pleasure”). Ukończyła prawo, filmoznawstwo, filozofię i psychologię na Uniwersytecie w Zurychu. Przez dwa lata pracowała jako asystentka reżysera nad nominowanym do Oscara® filmem Christiana Freia „Fotograf wojenny”. Od 2001 r. jest niezależną twórczynią filmów dokumentalnych.

Reżyser filmu „Czas lasów” ("The time of forests"). Studiował antropologię i politologię. Mieszka i pracuje w centralnej Francji. Autor „ Acouphènes” [„Biały szum”], „L’initiation” [„Inicjacja”], „Au nom du coach” [„Maszyna coachingu”], „La chasse au Snark” [„Wyprawa na Żmirłacza”] i „Des bois noirs”.

Producent filmu „Stroiciel Himalajów” („Piano to Zanskar”). Jarek Kotomski jest światowej sławy fotografem. Pracował dla magazynu „Podroże”, podróżując po całym świecie. „Stroiciel Himalajów” to jego debiut fabularny, ale jako współzałożyciel Between Friends ma ponad trzyletnie doświadczenie w produkcji komercyjnych filmów i muzycznych filmów dokumentalnych. Jego najnowszy projekt to „Scriabin in the Himalayas” (obecnie w postprodukcji).

Jennifer Baichwal i Nicholas de Pencier, twórcy filmu „Antropocen: epoka człowieka” („Anthropocene: The Human Epoch”). Kanadyjski duet reżysersko-operatorsko-producencki. Prawie 20 lat temu założyli firmę producencką Mercury Films. Zdobyli wiele nagród m.in. Emmy, Gemini oraz nagrody dla najlepszego niezależnego dokumentu kanadyjskiego i najlepszego dokumentu o kulturze na festiwalu Hot Docs za „Let It Come Down: The Life of Paul Bowles”, „The Holier It Gets”, „Boski akt” czy „Dług według Margaret Atwood”.

Bohaterka filmu „Ustrzelić mafię” ("Shooting the Mafia”), reż. Kim Longinotto. Letizia Battaglia to kultowa postać we Włoszech. W latach 70. XX wieku była pierwszą włoską fotoreporterką dokumentującą brutalne morderstwa i wpływ mafii na życie zwykłych ludzi. Jej obrazy z tamtego czasu nie straciły siły przekazu. Szokujące, rejestrowane z narażeniem życia fotografie określają karierę Battaglii, jednocześnie ukazując bezwzględny świat ucisku i strachu. Są wyzywające i jednocześnie namiętne, podobnie jak życie Battaglii, która świadomie zrywała z konwenansami społecznymi.

reżyser filmu „Stroiciel Himalajów” („Piano to Zanskar”). Michal Sulima jest filmowcem samoukiem urodzonym w Polsce. Swoją karierę zawodową rozpoczął jako fotograf w sektorze komercyjnym i modowym, ale szybko zaczął kręcić filmy. Ukończył wydział fotografii na University of the Arts London filmem krótkometrażowym, który szybko zdobył uznanie i znalazł się w oficjalnej selekcji m.in. na London Short Film Festival.

Reżyser filmu "In Touch" ("In Touch"). Urodzony w 1981, absolwent PWSFTviT w Łodzi oraz Szkoły Wajdy w Warszawie. Nominowany do nagród IDFA za dokumentalny film pt.„Rogalik” (2012), nagradzany również m.in. na: Festiwalu Zagreb Dox, Festiwalu Alcine (Nagroda Główna), festiwalach w Oberhausen, Pekinie, Bukareszcie, Krakowie i innych. Oprócz reżyserii, zajmuje się animacją społeczną – organizuje warsztaty dla tzw. „trudnej młodzieży”. Jego “In Touch” otrzymał Specjalną Nagrodę Jury konkursu średniometrażowego Międzynarodowego Festiwalu Dokumentalnego w Amsterdamie IDFA 2018.

Reżyser filmów „Co zrobisz, gdy świat stanie w ogniu” („What You Gonna Do When the World’s on Fire?”), „Po drugiej stronie” („The Other Side”), „Zatrzymać bijące serce” („Stop the Pounding Heart”). Roberto Minervini urodził się we Włoszech. Pracuje jako reżyser, scenarzysta i wykładowca. Ukończył medioznawstwo na uniwersytecie The New School w Nowym Jorku. Obecnie pracuje nad doktoratem z historii kina na Universidad Autónoma w Madrycie. Pracuje i mieszka na zmianę we Włoszech i w Teksasie. Podczas festiwalu wygłosi wykład mistrzowski.

Reżyser i scenarzysta filmu „Sojalizm” („Soyalism”). Autor książki „Władcy jedzenia”. Książka ukazuje się właśnie na polskim rynku księgarskim nakładem wydawnictwa Agora.

Reżyser filmu „Wolna miłość” ("Easy love"). Zanim urodzony w 1976 r. w bońskiej dzielnicy Bad Godesberg Jandali zatrudnił sięjako menedżer eventowy w prywatnym klubie Stecken w Kolonii, był czeladnikiem kominiarskim i zajmował się medycynąalternatywną. Przez 6 lat był asystentem artystycznym prof. Marcela Odenbacha, po czym zaczął studia filmowe na Akademii Sztuk Medialnych w Kolonii. Od 2011 r. pracuje jako twórca i reżyser, jest również głównym opiekunem trójki swoich dzieci.