Nowy rekord oglądalności na 16. Millennium Docs Against Gravity! Ponad 92 000 osób uczestniczyło w festiwalu!

Festiwal zanotował 52 proc. wzrost oglądalności w stosunku do roku ubiegłego. Jeszcze nigdy nie było tak wielkiego zainteresowania kinem dokumentalnym w Polsce.

Ponad 92000 widzów w sześciu miastach Polski: Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Katowicach, Bydgoszczy i Lublinie wybrało się na seanse kina dokumentalnego i wydarzenia towarzyszące Festiwalu. Dziękujemy! Jednocześnie zapraszamy na kolejną edycję największego święta filmu dokumentalnego w Polsce. 17. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w dn. 8-22 maja 2020 roku!

Sale pękały w szwach!

1000 pokazów, 156 filmów, spotkania z 80 twórczyniami i twórcami, bohaterkami i bohaterami filmów, debaty i wydarzenia muzyczne. Polskie premiery najgłośniejszych tytułów i filmy najbardziej uznanych twórców kina dokumentalnego. Nowe filmy Wernera Herzoga, Siergieja Łoźnicy, Witalija Manskiego, Wiktora Kossakowskiego, Petera Jacksona, zmarłej niedawno Agnès Vardy, różnorodność tematów prezentowanych filmów o psychologii, sztuce, nauce, sporcie, architekturze, modzie i silna reprezentacja reżyserek i tematów dotyczących kobiet.

To właśnie bardzo bogaty i starannie dobrany program Festiwalu przyciągnął przed ekrany kinowe rekordową liczbę widzów! Pełnometrażowy film dokumentalny, forma sztuki filmowej promowana konsekwentnie przez Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity, zdobywa coraz większą widownię w całej Polsce! W tym roku udział w Festiwalu wzięło aż 52 proc. więcej widzów w porównaniu do roku ubiegłego!

Tegorocznej edycji Festiwalu towarzyszyło hasło: Zobacz, czy rozumiesz świat, i czy świat rozumie ciebie. Odpowiedziało na nie aż 42 proc. więcej osób niż w roku ubiegłym pod względem sprzedanych biletów. Łączna liczba samych tylko biletów na festiwalowe pokazy wyniosła rekordowo 88000.

Festiwal po raz pierwszy w Katowicach i rekordy w każdym z miast!

16. edycja Festiwalu odbyła się w dn. 10-19 maja w Warszawie, Wrocławiu i Lublinie, w Gdyni w dniach 15-24 maja, w Bydgoszczy 11-19 maja i po raz pierwszy w Katowicach 12-19 maja – dzięki współpracy z Silesia Film.

W aż trzech festiwalowych miastach wzrost zainteresowania Festiwalem to około 50 proc.! W samej tylko Warszawie zarejestrowaliśmy o ponad 46 proc. większe zainteresowanie projekcjami niż w roku ubiegłym! We Wrocławiu wzrost liczby widzów to aż 51 proc.! A na gdyńską edycję Festiwalu wybrało się aż 47 proc. więcej widzów niż w roku ubiegłym.

W Bydgoszczy na Festiwal wybrało się 34 proc. więcej widzów w stosunku do roku ubiegłego, z kolei w Lublinie zanotowano prawie 25 proc. wzrost oglądalności.

Millennium Docs Against Gravity nie ma barier – nie tylko geograficznych! W tym roku filmy były dostępne dla wszystkich, także dla osób niewidzących i niesłyszących. Dzięki wsparciu Banku Millennium i współpracy z agencją reklamową Change Serviceplan, wybrane filmy były dostępne z audiodeskrypcją i wersją lektorską udostępnianymi w aplikacji AudioMovie.

Koncepcja Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity ewoluuje, aby odpowiedzieć na rosnące zainteresowanie filmem dokumentalnym w całej Polsce.

Łączna liczba odbiorców Festiwalu to w tym roku ponad 92 000 osób – aż 52 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Dziękujemy za Waszą obecność i zainteresowanie! Do zobaczenia za rok na 17. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity, który odbędzie się 8-22 maja 2020 roku.