Debata: Miłość w czasach Tindera. Czy można być w kilku związkach jednocześnie?


środa, 15 maja | 20:00 | Kinoteka 1
Debata: Miłość w czasach Tindera. Czy można być w kilku związkach jednocześnie? po filmie „Anders, ja i jego 23 inne kobiety”, reż. Nahid Persson
W języku polskim 
Partnerzy: miesięcznik „Sens”, Uniwersytet SWPS, Filmoterapia.pl

Dlaczego wchodzimy w tak zwane „związki z przeszkodami”? Jakie kobiety wchodzą w związek z mężczyzną, który spotyka się jednocześnie z innymi 23 kobietami? Na czym polega taka relacja? Czy partnerzy dobierają się na zasadzie deficytów? Kim jest współczesny Casanova? A kim kobieta, która wiąże się z takim partnerem? Co ich łączy? Co przyciąga ich do siebie? Czemu kobietom wydaje się, że potrafią zmienić partnera? Gdzie tkwi pułapka, w którą wpadają? Jak ją ominąć dużym łukiem? Czy ludzie się tak naprawdę zmieniają? Nawet, gdy chcą tej zmiany? Czy „normalny” mężczyzna lub kobieta to nudny partner? Z którym bohaterem lub bohaterką utożsamiliście się bardziej - z Nahid czy Andersem, i dlaczego? Jakie emocje czujecie w trakcie tego filmu: zrozumienie, irytację, znudzenie, złość?

Goście:
Kaja Tomczyk - psycholożka społeczna, trenerka dorosłych i młodzieży. Specjalizuje się w szkoleniach interpersonalnych. 

dr Karol Jachymek - kulturoznawca, filmoznawca. Autor książki „Film – ciało – historia. Kino polskie lat sześćdziesiątych”.

Jacek Masłowski - Prezes Zarządu Fundacji Masculinum. Psychoterapeuta Warszawskiego Ośrodka Psychiatrii i Psychoterapii. Współzałożyciel firmy Szkoleniowo Doradczej Kaizen Perfection S.C..

Joanna Jędrusik – kulturoznawczyni, przez lata na etacie w korpo. Prowadzi fanpejdża: Swipe me to the end of love. Lubi Balzaca i gry komputerowe. Autorka książki "50 twarzy Tindera" wyd. Krytyka Polityczna