WRĘCZENIE GRAND PRIX DOLNEGO ŚLĄSKA: premierowy pokaz filmu „My Generation”


piątek, 17 maja | 19:00 | DCF, sala Warszawa

WRĘCZENIE GRAND PRIX DOLNEGO ŚLĄSKA: premierowy pokaz filmu „My Generation”, reż. David Batty

W języku polskim

Jury w składzie:
Weronika Bilska – operatorka filmowa, absolwentka WRiTv UŚ w Katowicach, członkini PSC. Autorka zdjęć kilkunastu filmów dokumentalnych i krótkometrażowych, wielokrotnie docenianych na festiwalach w kraju i za granicą. Laureatka Złotej Kijanki na Festiwalu Camerimage i dwukrotnie Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego. Pierwszy pełnometrażowy film „Jak całkowicie zniknąć” nakręciła w 2014 roku z Przemysławem Wojcieszkiem. Od tamtej pory zrealizowała m.in. film „Kamper” i „Córka trenera” w reż. Łukasza Grzegorzka czy „Fale” i „Proste rzeczy” Grzegorza Zaricznego.
Filip Zawada – pisarz, muzyk, fotograf i poeta. Grał w zespołach AGD, Pustki i Indigo tree. Wydał książki: „System jedynkowy” (1997), „Bóg Aldehyd” (1998), „Snajper” (2004), „Świetne sowy” (2013) oraz „Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się” (2014). Za prozy „Psy pociągowe” (2011) i „Pod słońce było” (2014) był nominowany do prestiżowych nagród Gdynia oraz Silesius. Ostatnia jego książka pt. „Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek” była jedną z najbardziej oczekiwanych tytułów 2019 roku.
Małgorzata Kozubek – filmoznawczyni, wykłada na Uniwersytecie Wrocławskim i w Łódzkiej Szkole Filmowej. Autorka książki „Filmoterapia. Teoria i praktyka” (Gdańsk 2016), współredaktorka monografii „Polski film dokumentalny w XXI wieku” (Łódź 2016) i „Polska animacja w XXI wieku” (Łódź 2017). Przewodnicząca wrocławskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami oraz członkini European Network for Cinema and Media Studies.  
Jarosław Perduta – dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego, wrocławianin, menedżer związany z instytucjami publicznymi, specjalista z zakresu komunikacji i dialogu społecznego, były dziennikarz i producent telewizyjny, działacz organizacji pozarządowych zaangażowany w realizację projektów kulturalnych, społecznych i edukacyjnych o wymiarze lokalnym i międzynarodowym, współtwórca i koordynator kampanii społecznych, absolwent międzynarodowych programów stażowych (Birmingham, Dortmund, Drezno).
przyzna Grand Prix Dolnego Śląska dla twórcy najlepszego filmu wyłonionego spośród obrazów startujących w Konkursie Głównym wrocławskiej edycji festiwalu.
 
Po uroczystości zapraszamy na film „My Generation”.