Wręczenie Nagrody Prezydenta Miasta Gdyni. Po gali dla gości i publiczności jedyny pokaz filmu „To zmienia wszystko”


czwartek, 23 maja | 19:00 | GCF, sala Warszawa

Wręczenie Nagrody Prezydenta Miasta Gdyni. Po gali dla gości i publiczności jedyny pokaz filmu „To zmienia wszystko”, reż. Tom Donahue​

W języku polskim

Podczas uroczystości wręczenia nagród festiwalu ogłoszone zostaną wyniki konkursu Prezydenta Miasta Gdyni. Jury w składzie: Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Jerzy Rados, Olo Walicki, przyzna Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni i 15 000 zł najlepszemu filmowi z nominowanych do Konkursu Głównego o Nagrodę Banku Millennium. Wręczona zostanie również Nagroda Czytelników „Co Jest Grane 24”. Zwycięzcę plebiscytu wskażą widzowie festiwalu w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Lublinie oraz Gdyni. Reżyser zwycięskiego filmu otrzyma statuetkę oraz 1 000 euro.

W „To zmienia wszystko”  Meryl Streep, Sandra Oh, Jessica Chastain, Shonda Rhimes, Reese Witherspoon, Taraji P. Henson i Geena Davis wspólnie wzywają do działania na rzecz równouprawnienia kobiet w przemyśle filmowym i telewizyjnym. Każda z nich opowiada o tym, jak na własnej skórze doświadczyła dyskryminacji w Hollywood,. Najpotężniejsze kobiety w Fabryce Snów podkreślają, że w ciągu ostatnich dekad sytuacja znacznie się pogorszyła.