Spotkanie z Michałem Wroczyńskim: Jak żyć z robotami? Sztuczna inteligencja, prawdziwe dylematy po pokazie filmu „A to mój przyjaciel robot”


sobota, 18 maja | 12:30 | GCF, sala Warszawa

Spotkanie z Michałem Wroczyńskim: Jak żyć z robotami? Sztuczna inteligencja, prawdziwe dylematy po pokazie filmu „A to mój przyjaciel robot”, reż. Isa Willinger

W języku polskim

Partner: Samurai Labs

Co czujesz, gdy gapi się na ciebie robot? Choć wiesz, że to tylko maszyna, odwracasz wzrok. To dziwne uczucie twórcy „A to mój przyjaciel robot” („Hi, A.I.”) fundują nam już w pierwszych minutach filmu. Czemu nie możemy wytrzymać? Dlatego, że u robotów powierzchowność liczy się tak samo, jak w przypadku ludzi? Czym stają się dla nas roboty? Tylko pomocnikami w pracach domowych i niestrudzonymi wykonawcami niewdzięcznych i monotonnych prac? Skoro tak, to czy powinny płacić podatki, żeby utrzymać tych, którzy już nie mogą żyć ze sprzątania biur czy zakręcania śrub w fabryce? A co, jeśli roboty staną się też partnerami do spacerów, piwa albo seksu?

 

Michał Wroczyński -  lekarz, terapeuta, kognitywista i futurolog. Od ponad 15 lat tworzy systemy sztucznej inteligencji oraz rozumienia języka naturalnego. Jest prezesem i współzałożycielem laboratorium sztucznej inteligencji Samurai Labs, które zajmuje się wykrywaniem i przeciwdziałaniem przemocy w internecie. Misją Samurai Labs jest ochrona dzieci i społeczności online przed predatorami, cybernękaniem i zagrożeniami online. Swój czas dzieli na dwa domy. Ten w Trójmieście i w San Francisco.