Publiczność wybrała najlepszy film 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity!

Znamy zwycięzcę Nagrody Dokumentalnej Warszawy, ufundowanej przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. To film „Cała przyjemność po stronie” kobiet” Barbary Miller.

„Cała przyjemność po stronie kobiet” („#Female Pleasure”), reż. Barbara Miller, zyskał największe uznanie warszawskiej publiczności podczas 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, który odbył się w Warszawie w dniach 10-19 maja.

Film porusza kwestie praw kobiet i ich podmiotowości. Bohaterkami są m.in. japońska artystka Rokudenashiko, która stanęła przed sądem za wydruki 3D swojej waginy czy była zakonnica Doris Wagner opowiadają o molestowaniu przez księdza. Podczas spotkania z publicznością zarówna ona, jak i reżyserka filmu otrzymały na tłumnych pokazach owacje na stojąco.

Film nagrodzili widzowie, którzy mogli oddać głos po obejrzeniu każdego filmu. Wysokość nagrody publiczności, czyli Nagrody Dokumentalnej Warszawy, ufundowanej przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, wynosi 2 000 euro. W konkursie brały udział wszystkie filmy prezentowane na festiwalu.

Pierwsza piątka warszawskiego plebiscytu publiczności:

„Cała przyjemność po stronie kobiet” („#Female Pleasure”), reż. Barbara Miller,

„Kraina miodu” („Honeyland”), reż. Lubomir Stefanow i Tamara Kotewska

„Stroiciel Himalajów” („Piano to Zanskar”), reż. Michal Sulima

„Ave Satan?” („Hail Satan?”), reż. Penny Lane

„Daleka podróż za jeden uśmiech” („Far. The Story of a Journey around the World”), reż. Patrick Allgaier, Gwendolin Weisser

O wszystkich nagrodach warszawskiej edycji 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity można przeczytać tutaj:

https://mdag.pl/16/pl/warszawa/news/Znamy-pierwszych-zwyciezcow-16.-Festiwalu-Filmowego-Millennium-Docs-Against

Festiwal wciąż trwa jeszcze w Gdyni – do 24 maja. Dzień wcześniej odbędzie się tam Gala Wręczenia Nagród. Poznamy zwycięzców Nagrody Prezydenta Miasta Gdyni i Nagrody „Co Jest Grane 24”.