Poza kontrolą czasu– warsztat po filmie „Złodzieje czasu”


sobota, 18 maja
15:00 | DCF, sala Lwów (seans)

16:30 | DCF, Piano Bar (warsztaty)

Poza kontrolą czasuwarsztat po filmie „Złodzieje czasu”, reż. Cosima Dannoritzer

W języku polskim

Wstęp na warsztaty bezpłatny (liczba miejsc ograniczona)

Czas trwania: ok. 120 minut

Zapisy: docsag.wroclaw@gmail.com

Czas – nieskończony zasób możliwości czy nieustannie ograniczające źródło presji i stresu? Nadmiar obowiązków i niedobór czasu to realny problem, z którym mierzy się globalnie scyfryzowane społeczeństwo. Zatem jaki jest ten czas? Doświadczanie go jest złożonym konstruktem, nad którym istnieje powszechna iluzja kontroli. To nie nad czasem panujemy, a nad zawartymi w nim zachowaniami. Jak patrzeć na czas, żeby spoglądał na nas równie przychylnie? Jak go rozciągnąć, aby poczuć satysfakcję z odpoczynku?

Prowadzenie:
Irmina Bugaj – studentka psychologii na ścieżce klinicznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Czas ma dla niej szczególne znaczenie, dlatego też stał się on głównym obszarem tematycznym jej pracy magisterskiej. Na co dzień zajmuje się współrealizacją projektów w obszarze psychologii stosowanej i profilaktyki zdrowia. 

Bogna Bartosz – psycholog, tutor, trener. Łączy pracę naukową z praktyką psychologiczną. Zajmuje się problematyką konstruowania tożsamości kobiet i mężczyzn na różnych etapach życia, uwarunkowaniami dobrostanu i wysokiej jakości życia. Projektuje i prowadzi warsztaty oraz szkolenia dla pracowników firm, fundacji i stowarzyszeń, m.in. z zakresu kreatywnego rozwiązywania problemów, zarządzania zespołami, radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, zarządzania sobą w czasie. Jest opiekunem naukowym Interdyscyplinarnego Koła Inicjatyw Twórczych działającego w Instytucie Psychologii UWr.