Grand Prix Śląska dla „Krainy miodu”!

Poznaliśmy laureatów katowickiej edycji 16. Millennium Docs Against Gravity! Jury przyznało nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego w wysokości 3 000 euro filmowi „Kraina miodu” Liubomira Stefanova i Tamary Kotewskiej. Film wcześniej otrzymał nagrodę główną festiwalu – Nagrodę Banku Millennium.

Podczas katowickiej edycji 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity jury w składzie: Anna Szrama, Mona Tusz i Wojciech Kuczok postanowiło jednogłośnie, że Grand Prix Śląska-Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego w wysokości trzech tysięcy euro otrzymają Tamara KotewskaLiubomir Stefanow, twórcy filmu „Kraina miodu”.

Jury nagrodziło film „za piękną i mądrą opowieść o przemijaniu, miłości, pokorze niezbędnej do życia w harmonii z naturą, a także cierpliwości do przetrwania jej żywiołów, spośród których najbardziej niszczycielski okazuje się człowiek. To wysmakowane estetycznie, poruszające dzieło – jeden z tych cudów kina, który uwodzi bez gry wstępnej, rozkochuje od pierwszego ujęcia i trzyma za serce po wygaśnięciu ostatnich kadrów”. Jurorzy „docenili także kilka udanych tytułów, które miały pecha znaleźć się w konkursowej stawce obok arcydzieła – wśród nich najgorętszą dyskusję wywołała „Niezwykła propozycja” w reżyserii Jill Magid”.

Pełny program 16. Millennium Docs Against Gravity dostępny jest na www.mdag.pl.