Reżyserka filmu "Transnistria" ("Transnistra"). Urodziła się w Szwecji w 1983. Jej pełnometrażowy debiut, osobiście zmontowany dokument Pine Ridge, zakwalifikował się do oficjalnej selekcji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji w 2013 r., a rok później zdobył nagrodę dla najlepszego nordyckiego dokumentu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Göteborgu.

autor muzyki w filmie "Symfonia fabryki Ursus". Kompozytor, flecista, wokalista, improwizator, performer i publicysta. Gra i komponuje współczesny jazz w wielu odsłonach, muzykę współczesną, elektroniczną, posthiphop, noise, a także różne odmiany muzyki improwizowanej.

Reżyserka filmu „Diagnosis” („Diagnosis”). Absolwentka PWSFTviT w Łodzi, kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim oraz Programu Dokumentalnego DOK PRO w Szkole Wajdy. Uczestniczka Docu Talents from the East w Karlowych Warach, Doc Lab Poland, stypendystka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Jej krótkometrażowy film dokumentalny „Jajko i kura” o trudnych relacjach między matką a córką miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowych Films de Femmes w Paryżu. Autorka serii artykułów na temat metod pracy wybitnych reżyserów filmów dokumentalnych. „Diagnosis” to jej pełnometrażowy debiut.

reżyser filmu " Matka Boska. Polaków portret własny". Pracuje na Wydziale Dziennikarstwa UW, gdzie zajmuje się perswazyjnością przekazu i zagadnieniami propagandy, a także kulturowymi aspektami korzystania z treści medialnych. Był scenarzystą seriali, ale przede wszystkim filmów dokumentalnych, m.in. Dziewczęta z Ośrodka (Robert Gliński TVP2 2004), Homo.pl (Robert Gliński, HBO, 2007), oraz Aleksandra jedzie do Polski (Wasilewski TVP 2010). Współpracował z Canal+, TVP1, TVP2, HBO, Comedy Central i innymi stacjami.

Reżyserka filmu "Symfonia fabryki Ursus" ("Symphony of the Ursus Factory"). Artywistka, artystka wizualna, reżyserka, pedagożka akademicka i przedszkolna. Autorka i inicjatorka realizowanego od 2011 r. wielodyscyplinarnego przedsięwzięcia z pogranicza sztuki i aktywizmu społecznego z byłymi pracownikami i pracownicami fabryki ciągników Ursus, na które składają się m.in. działania site-specific w przestrzeni publicznej, akcje społeczno-artystyczne, performance, happeningi, filmy niezależne oraz pełnometrażowy dokument kreacyjny pt. „Symfonia Fabryki Ursus” (Nagroda Filmowa PISF, MSN, Szkoły Wajdy).

Założycielka i producentka Entertain Pictures. Absolwentka PWSFTviT w Łodzi, Programu dla Kreatywnych Producentów w Szkole Wajdy, Marketingu i Strategii Marketingowych na SGH oraz programu Eurodoc. Absolwentka warsztatów EAVE Marketing, DOK Hackathon i Structural Constellations. Uczestniczka Docu Talents from the East w Karlowych Warach oraz The Goes to Cannes. Członek SFP. Nagrodzona na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niezależnych OFF Camera Nagrodą Główną KIPA za Najlepszy Debiut Producencki - DIAGNOSIS w reż. Ewy Podgórskiej.

reżyser filmu „Stroiciel Himalajów” („Piano to Zanskar”). Michal Sulima jest filmowcem samoukiem urodzonym w Polsce. Swoją karierę zawodową rozpoczął jako fotograf w sektorze komercyjnym i modowym, ale szybko zaczął kręcić filmy. Ukończył wydział fotografii na University of the Arts London filmem krótkometrażowym, który szybko zdobył uznanie i znalazł się w oficjalnej selekcji m.in. na London Short Film Festival.

reżyser filmu "Serbka" ("Srbenka"). Nebojša Slijepčević jest reżyserem wielu kreatywnych filmów dokumentalnych, które zdobyły szereg nagród na najważniejszych międzynarodowych festiwalach. Trzykrotnie nominowany do nagrody Prix Europa za filmy dla telewizji. Jego pierwszy pełnometrażowy dokument, wyprodukowany w międzynarodowej koprodukcji film „Gangster miłości”, pokazano na kanadyjskim HotDocs i czeskim IFF Karlovy Vary; „Gangster” okazał się kasowym sukcesem w Chorwacji, ojczyźnie reżysera. Slijepčević jest również edukatorem, mentorem i wykładowcą w Szkole Filmu Dokumentalnego w Zagrzebiu. Wyreżyserował m.in. „Serbkę”, „Coś o życiu”, „Męski film”, „Za cztery lata” i „Krowy i ludzie”.

Reżyser filmu „Świadkowie Putina” („Putin’s Witnesses”). Urodził się w 1963 r. we Lwowie. W 1989 r. ukończył Wszechrosyjski Państwowy Uniwersytet Kinematografii. Jeden z najbardziej uznanych twórców i producentów filmu dokumentalnego w Rosji. Wyreżyserował ponad 30 filmów, za które otrzymał wiele nagród. Jest autorem filmu „Pod opieką wiecznego słońca”, zwycięzcy 13. edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, który ukazuje realia życia w Korei Północnej. Manski jest producentem nagrody Lavrovaya Vetv (Gałązki Laurowej) przyznawanej najlepszym rosyjskim filmom dokumentalnym. W 2015 r. przeniósł się na Łotwę.