Spotkanie po sensie filmu „Ostatnia góra” z reżyserem i taternikiem Dariuszem Załuskim


środa, 15 maja | 19:30 | Kinoteatr Rialto

Spotkanie po sensie filmu „Ostatnia góra” z reżyserem i taternikiem Dariuszem Załuskim

W języku polskim

Partner: Klub Wysokogórski w Katowicach

Zimowa narodowa Wyprawa na K2 w 2018 roku odbiła się szerokim echem nie tylko w świecie miłośników gór. Zimowe zmagania z ośmiotysięcznikiem odbywały się na oczach milionów widzów, którzy dzięki mediom społecznościowym codziennie mogli zaglądać za kulisy wyprawy na K2. W tym samym czasie Tomasz Mackiewicz i Elisabet Revol podjęli udaną próbę zimowego wejścia na Nangę Parbat. Niestety wyprawa skończyła się dla Mackiewicza tragicznie. Revol udało się uratować dzięki heroicznej akcji uczestników wyprawy na K2 – Adama Bieleckiego i Denisa Urubko.

O zimie w Karakorum, kulisach narodowej wyprawy i akcji ratunkowej na Nandzie Parbat opowie uczestnik wyprawy, zdobywca K2 i reżyser „Ostatniej góry” – Dariusz Załuski. Rozmowę poprowadzi Alina Markiewicz.

Gość:

Dariusz Załuski – polski taternik, alpinista i himalaista. Autor zdjęć, scenarzysta i reżyser filmów o tematyce górskiej. Zdobywca ośmiotysięczników, w tym K2 oraz aż dwukrotnie Mount Everest. Jest członkiem Klubu Wysokogórskiego w Warszawie oraz właścicielem agencji podróżniczej.

Prowadząca:

Alina Markiewicz – podróżniczka, dziennikarka, realizatorka filmów dokumentalnych.